This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.


O projekcie

Projekt „Sprawne i profesjonalne organizacje – rozwój zasobów organizacji działających na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym” jest realizowany przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt ukierunkowany jest na rozwój 12 organizacji pozarządowych (w tym 36 liderów tych organizacji) w zakresie zarządzania organizacją, jak i profesjonalizacją ich usług w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożonej wykluczeniem społecznym, działających na obszarach wiejskich do 25 tys. mieszkańców.

Projekt adresowany jest do przedstawicieli/przedstawicielek organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży w środowiskach (miastach i wsiach) do 25 tysięcy mieszkańców . W projekcie udział weźmie 36 przedstawicieli/przedstawicielek organizacji pozarządowej (po 3 os. z danej organizacji: 1 lider/ka z zakresu zarządzania + 2 liderów/ek programowych). W ramach projektu przedstawiciele organizacji  mogą skorzystać z czterech szkoleń , coachingu i konsultacji  prawnej. Szkolenia są podzielone na blok zarządzania dla 12 osób i blok programowy dla 24 osób. Terminy szkoleń: 15-16 września 2012 r., 20-21 października 2012 r., 16-17 lutego 2013 r. i 13-14 kwietnia 2013 r.

Celem projektu jest rozwój potencjału 12 organizacji pozarządowych działających na rzecz na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym działających na terenach do 25 tysięcy mieszkańców poprzez wzmocnienie ich potencjału w zakresie zarządzania organizacją oraz tworzenia jakościowych programów dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym w okresie od lipca 2012 do czerwca 2013 roku.

Cele szczegółowe:

• Poszerzenie wiedzy kompetencji liderów /liderek organizacji w zakresie sprawnego zarządzania organizacją oraz wdrożenie tej wiedzy w swoich organizacjach (transfer).

• Rozwinięcie wiedzy i kompetencji liderów/liderek organizacji w zakresie tworzenia jakościowych usług dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

• Integracja środowisk organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczenie społecznym oraz wdrożenie tej wiedzy w swoich organizacjach (transfer).

• Poszerzenie wiedzy i kompetencji liderów/liderek z prawno-formalnego aspektu funkcjonowania organizacji.

• Zwiększenie umiejętności liderów/liderek w zakresie wykorzystania potencjału zasobów organizacji pozarządowych, przełamywania barier i mierzenia się z pojawiającymi się wyzwaniami.

Cel zostanie osiągnięty poprzez szkolenia, coaching, superwizje i doradztwo.


 
Linki

Projekt dofinansowany ze środków
Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich