Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


O projekcie

Projekt „Sprawne i profesjonalne organizacje – rozwój zasobów organizacji działających na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym” jest realizowany przez Stowarzyszenie „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt ukierunkowany jest na rozwój 12 organizacji pozarządowych (w tym 36 liderów tych organizacji) w zakresie zarządzania organizacją, jak i profesjonalizacją ich usług w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą zagrożonej wykluczeniem społecznym, działających na obszarach wiejskich do 25 tys. mieszkańców.

Projekt adresowany jest do przedstawicieli/przedstawicielek organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży w środowiskach (miastach i wsiach) do 25 tysięcy mieszkańców . W projekcie udział weźmie 36 przedstawicieli/przedstawicielek organizacji pozarządowej (po 3 os. z danej organizacji: 1 lider/ka z zakresu zarządzania + 2 liderów/ek programowych). W ramach projektu przedstawiciele organizacji  mogą skorzystać z czterech szkoleń , coachingu i konsultacji  prawnej. Szkolenia są podzielone na blok zarządzania dla 12 osób i blok programowy dla 24 osób. Terminy szkoleń: 15-16 września 2012 r., 20-21 października 2012 r., 16-17 lutego 2013 r. i 13-14 kwietnia 2013 r.

Celem projektu jest rozwój potencjału 12 organizacji pozarządowych działających na rzecz na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym działających na terenach do 25 tysięcy mieszkańców poprzez wzmocnienie ich potencjału w zakresie zarządzania organizacją oraz tworzenia jakościowych programów dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym w okresie od lipca 2012 do czerwca 2013 roku.

Cele szczegółowe:

• Poszerzenie wiedzy kompetencji liderów /liderek organizacji w zakresie sprawnego zarządzania organizacją oraz wdrożenie tej wiedzy w swoich organizacjach (transfer).

• Rozwinięcie wiedzy i kompetencji liderów/liderek organizacji w zakresie tworzenia jakościowych usług dla dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym.

• Integracja środowisk organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczenie społecznym oraz wdrożenie tej wiedzy w swoich organizacjach (transfer).

• Poszerzenie wiedzy i kompetencji liderów/liderek z prawno-formalnego aspektu funkcjonowania organizacji.

• Zwiększenie umiejętności liderów/liderek w zakresie wykorzystania potencjału zasobów organizacji pozarządowych, przełamywania barier i mierzenia się z pojawiającymi się wyzwaniami.

Cel zostanie osiągnięty poprzez szkolenia, coaching, superwizje i doradztwo.


 
Linki

Projekt dofinansowany ze środków
Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich