This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

CB Login

informacja prawna nr 1

Pytanie: Jakie są procedury założenia organizacjo pożytku publicznego?

Odpowiedź : Zagadnienie organizacji pożytku publicznego (dalej OPP) reguluje ustawa z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (dalej ustawa).

Więcej…

 

informacja prawna nr 2

Pytanie : Wyrejestrowanie z rejestru przedsiębiorców, jeżeli organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

 

Odpowiedź : Organizacja pozarządowa np. stowarzyszenie, może prowadzić działalność gospodarczą. Wymagany jest odpowiedni wpis do KRS.

Więcej…

 

informacja prawna nr 3

Pytanie: Udostępnianie danych osobowych zawartych w dokumentach wytworzonych przez stowarzyszenia   przez organ będący dysponentem tych dokumentów

Odpowiedź: Organ słusznie postąpił odmawiając osobie trzeciej udzielenia danych osobowych zawartych w tych dokumentach.

Więcej…

 

informacja prawna nr 4

Pytanie :   Kiedy organizacja podlega obowiązkowi podatku VAT

Odpowiedź : Organizacje pozarządowe m.in. stowarzyszenia i fundacje na mocy odpowiednich przepisów (ustawy Prawo o stowarzyszeniach i ustawy o fundacjach) po wpisie do KRS nabywają osobowość prawną.

Więcej…

 

informacja prawna nr 5

Pytanie : Jak przeprowadzić zmiany w statucie stowarzyszenia?

Odpowiedź : Zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 07 kwietnia 1989r. Prawo o stowarzyszeniach Osoby w liczbie co najmniej piętnastu, pragnące założyć stowarzyszenie, uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Linki

Projekt dofinansowany ze środków
Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich