This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


SKET - Alternatywa

IMG_8981

Alternatywne kolory życia

Kiedy codzienność zaczyna być monotonna,

potrzebujemy czegoś, co podniesie nam

poziom adrenaliny i stanie się dla nas wyzwaniem,

co wniesie w nasze życie nowe kolory.

                                              -Bettina Burghof-

 

Jesteśmy ALTERNATYWĄ bezczynności i nudy, narcyzmu i znieczulenia. Nie chcemy zbawiać świata, bo nie jesteśmy bogami, ale jeśli nasze działania wywołują uśmiech wdzięczności czy zadowolenia, to już jest dobrze. Innymi słowy chcemy w szarą codzienność wlewać kolor szczęścia.

Słowo ALTERNATYWA, stanowiące część nazwy naszego stowarzyszenia, w tłumaczeniu prezesa jest:

Alabastrem

Lekiem

Terapią

Energią

Receptą

Naturą

Akademią

TurYstyką

Wspólnotą

Aniołem w 99%:-)

 

Z zapisów sądowych datowanych 10 lutego 1998 roku wiadomym jest, iż komitet założycielski zebrał się 28 stycznia 1998 roku. Z ówczesnych działaczy Stowarzyszenia Kulturalno-Ekologicznego „Alternatywa” nie ma nikogo w naszych szeregach.

29 stycznia 2009 roku nastąpiły istotne zmiany, po erze bezruchu, pobudziliśmy na nowo do życia tę organizację, poczynając od przekształcenia nazwy na: Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczno-Turystyczne ALTERNATYWA (w skrócie: S.KET-Alternatywa), kończąc na nowych zarządzających. Mieszkamy w Gołdapi i na jej rzecz działamy, dobre wiatry sprawiły, że jesteśmy tu i teraz, by dokonywać zmiany na rzecz dobra wspólnego.

Naszą naczelną dewizą jest właściwe zużywanie życiowej energii, a celem – podejmowanie oraz wspieranie inicjatyw kulturalnych, ekologicznych i turystycznych, a także edukacyjnych, społecznych, wychowawczych, sportowych, gospodarczych i naukowych oraz niesienie pomocy społeczności lokalnej (w szczególności szeroko rozumianej społeczności szkolnej), ale i ponadlokalnej (Statut, rodz.2, § 5).

Pracujemy z każdym pokoleniem - od przedszkolaków po seniorów, ale najwięcej uwagi skupiamy na młodych, bo to oni są naszą przyszłością. M.in. zajmujemy się dziećmi i młodzieżą zagrożonymi wykluczeniem społecznym, wspomagamy tam, gdzie rodzina nie zawsze spełnia swoje obowiązki wobec dziecka. Dlatego też znaleźliśmy się w projekcie FIO Sprawne i profesjonalne organizacje – rozwój zasobów organizacji działających na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, realizowanym przez Stowarzyszenie „Dorośli Dzieciom” z Sępolna Krajeńskiego. Zdobywamy podstawy do pracy, poszerzamy wiedzę i umiejętności oraz podejmujemy samodzielne działania. W 2012 roku zorganizowaliśmy bezpłatny wyjazd na dwudniową wycieczkę do stolicy oraz upominki świąteczne dla gimnazjalistów (których ojcowie nie dorośli do tego, by być ojcami), nie licząc wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Także dla jednego nastolatka wypoczynek latem w górach za niewielką odpłatnością. Organizujemy też loterie, prowadzimy młodzieżowy projekt SMS, w którym nasi podopieczni z wspomnianych rodzin są beneficjentami – mamy okazję obserwować, pomagać, ukierunkowywać.          W 2013 r. nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Puszczy” z Nowinki i w jej ramach prezes S.KET-Alternatywy był kierownikiem zimowiska dla uczniów tzw. trudnych. Ciepłe kontakty owocowały nie tylko długimi rozmowami, ale i zapewnieniem o kontynuacji znajomości.

W tym roku obchodzimy piętnastolecie istnienia i 10 lutego, ostatnią sobotę karnawału, zapiszemy tanecznym krokiem na balu członków i przyjaciół S.KET-Alternatywy. Zapraszamy też wszystkich chętnych do nawiązywania z nami nowych przyjaźni, zapraszamy na stronę: http://oblukaj.com/alternatywa.

                                                                                                Ewa Jurkiewicz /prezes/

 
Linki

Projekt dofinansowany ze środków
Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich