Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


SKET - Alternatywa

IMG_8981

Alternatywne kolory życia

Kiedy codzienność zaczyna być monotonna,

potrzebujemy czegoś, co podniesie nam

poziom adrenaliny i stanie się dla nas wyzwaniem,

co wniesie w nasze życie nowe kolory.

                                              -Bettina Burghof-

 

Jesteśmy ALTERNATYWĄ bezczynności i nudy, narcyzmu i znieczulenia. Nie chcemy zbawiać świata, bo nie jesteśmy bogami, ale jeśli nasze działania wywołują uśmiech wdzięczności czy zadowolenia, to już jest dobrze. Innymi słowy chcemy w szarą codzienność wlewać kolor szczęścia.

Słowo ALTERNATYWA, stanowiące część nazwy naszego stowarzyszenia, w tłumaczeniu prezesa jest:

Alabastrem

Lekiem

Terapią

Energią

Receptą

Naturą

Akademią

TurYstyką

Wspólnotą

Aniołem w 99%:-)

 

Z zapisów sądowych datowanych 10 lutego 1998 roku wiadomym jest, iż komitet założycielski zebrał się 28 stycznia 1998 roku. Z ówczesnych działaczy Stowarzyszenia Kulturalno-Ekologicznego „Alternatywa” nie ma nikogo w naszych szeregach.

29 stycznia 2009 roku nastąpiły istotne zmiany, po erze bezruchu, pobudziliśmy na nowo do życia tę organizację, poczynając od przekształcenia nazwy na: Stowarzyszenie Kulturalno-Ekologiczno-Turystyczne ALTERNATYWA (w skrócie: S.KET-Alternatywa), kończąc na nowych zarządzających. Mieszkamy w Gołdapi i na jej rzecz działamy, dobre wiatry sprawiły, że jesteśmy tu i teraz, by dokonywać zmiany na rzecz dobra wspólnego.

Naszą naczelną dewizą jest właściwe zużywanie życiowej energii, a celem – podejmowanie oraz wspieranie inicjatyw kulturalnych, ekologicznych i turystycznych, a także edukacyjnych, społecznych, wychowawczych, sportowych, gospodarczych i naukowych oraz niesienie pomocy społeczności lokalnej (w szczególności szeroko rozumianej społeczności szkolnej), ale i ponadlokalnej (Statut, rodz.2, § 5).

Pracujemy z każdym pokoleniem - od przedszkolaków po seniorów, ale najwięcej uwagi skupiamy na młodych, bo to oni są naszą przyszłością. M.in. zajmujemy się dziećmi i młodzieżą zagrożonymi wykluczeniem społecznym, wspomagamy tam, gdzie rodzina nie zawsze spełnia swoje obowiązki wobec dziecka. Dlatego też znaleźliśmy się w projekcie FIO Sprawne i profesjonalne organizacje – rozwój zasobów organizacji działających na rzecz dzieci i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, realizowanym przez Stowarzyszenie „Dorośli Dzieciom” z Sępolna Krajeńskiego. Zdobywamy podstawy do pracy, poszerzamy wiedzę i umiejętności oraz podejmujemy samodzielne działania. W 2012 roku zorganizowaliśmy bezpłatny wyjazd na dwudniową wycieczkę do stolicy oraz upominki świąteczne dla gimnazjalistów (których ojcowie nie dorośli do tego, by być ojcami), nie licząc wsparcia psychologiczno-pedagogicznego. Także dla jednego nastolatka wypoczynek latem w górach za niewielką odpłatnością. Organizujemy też loterie, prowadzimy młodzieżowy projekt SMS, w którym nasi podopieczni z wspomnianych rodzin są beneficjentami – mamy okazję obserwować, pomagać, ukierunkowywać.          W 2013 r. nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Puszczy” z Nowinki i w jej ramach prezes S.KET-Alternatywy był kierownikiem zimowiska dla uczniów tzw. trudnych. Ciepłe kontakty owocowały nie tylko długimi rozmowami, ale i zapewnieniem o kontynuacji znajomości.

W tym roku obchodzimy piętnastolecie istnienia i 10 lutego, ostatnią sobotę karnawału, zapiszemy tanecznym krokiem na balu członków i przyjaciół S.KET-Alternatywy. Zapraszamy też wszystkich chętnych do nawiązywania z nami nowych przyjaźni, zapraszamy na stronę: http://oblukaj.com/alternatywa.

                                                                                                Ewa Jurkiewicz /prezes/

 
Linki

Projekt dofinansowany ze środków
Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich